Bulgaristan'a açılan sınır kapılarında tır yoğunluğu

17.06.2017
A+
A-
Bulgaristan'a açılan sınır kapılarında tır yoğunluğu
Reklam

EDİRNE (AA) – Bulgaristan’a açılan Kapıkule sınır Kapısı’nda 13, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 10 kilometrelik tır kuyruğu oluştu.

Türkiye’den Avrupa’ya geçiş yapacak tırlara uygulanan işlem süresi, Bulgaristan tarafında yoğunluk nedeniyle uzayınca tır kuyruğu Kapıkule Sınır Kapısı’nda 13, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda ise 10 kilometreye ulaştı.

Tır şoförü Mehmet Aslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul’dan yüklediği demiri Almanya’ya götürdüğünü söyledi. Yaklaşık 20 saattir kuyrukta beklediğini anlatan Aslan, “Bu süre içinde sadece 6 kilometre yol gelebildim. Bulgaristan’da sıkıntı var çalışmıyorlar. Sanki orucu onlar tutuyorlar. Biz de ne yapacağımızı şaşırdık. Tır sürücülerinin en büyük sıkıntısını kuyruklar oluşturuyor.” dedi.

Tır şoförü Dursun Kapucu ise 15 saattir uykusuz şekilde kuyrukta beklediğini ifade etti. Gümrüklerin yavaş çalıştığını aktaran Kapucu, “Uyuduğumuz zaman kaçaklar araçlarımıza biniyor ve bize sıkıntı oluyor. Bundan dolayı çok zorluk yaşıyoruz. Gümrük kapılarındaki sorunlar bizleri çok zorluyor. Bu kuyruklar Türkiye’nin ihracatını etkileyip ekonomiye eksi puan yazıyor” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.