FETÖ Terör Örgütünün Türkmen Medya Ayağı

12.02.2017
A+
A-
FETÖ Terör Örgütünün Türkmen Medya Ayağı
Reklam

FETÖ Terör Örgütü’nün hain darbe girişimi, Türkiye’nin siyasi, ekonomi ve kültürel  tarihini iki döneme ayırdı. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrası Türkiye.

FETÖ Terör Örgütü tarafından Paralel Devlet Yapılanması çerçevesinde yetiştirdiği katil ve hain nesillerin ve bu nesillere yaranmaya çalışan kişilere baktığımızda, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi öncesi dönemde nasıl Türkiye Devletinin kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Türk Halkı tarafından seçilmiş Başbakan, daha sonrada yine Türk Halkı tarafından Türkiye Cumhurunun Cumhurbaşkanı olarak seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saldırdıkları görüyoruz.

Ancak, 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrası döneme baktığımızda, bu kişiler kriptolaşarak kendilerini yine yazılarıyla gizlemeye çalışıyorlar. Bizler onlara şunu söyleyeceğiz, nafile, sizi bu millet çok iyi tanıdı ve notunuzu verdi.

Bu hain nesiller içerisinde yer alan kriptocu Ahmet Hürmüzyari’nin (Hürmüzlü) 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi dönemde yazdığı Arapça bazı yazılarına göz atalım;

 

http://www.bizturkmeniz.com/ar/index.php?page=article&id=30459&w=%C7%CD%E3%CF%20%C7%E1%E5%D1%E3%D2%ED

 

02.07.2014 tarihinde yayınladığı başlıklı yazısı “Türkiye’nin Demeçleri: Söylemlerini Duyduğumda İnanırım, Eylemlerini Gördüğümde Şaşırırım” .

Türkiye’ye yönelik Türkmen toplumunu manipüle etmeye çalışan bir algı  operasyonu olan bu yazısında, Musul, Kerkük ve Salahattin’in DAİŞ ile Kürtlerin eline düşmesinden bahis ediyor. Kürtler ile DAİŞ arasında hiç bir fark yok ikisi de Irak’ı parçalamaya çalışıyor. Ve ardından hemen Türkiye’ye yönelik ağır suçlamalarda bulunuyor bu kriptocu, “ Türk Hükümetinin resmi sözcüsüsün Irak ve Kerkük ile yaptığı açıklama, bulunduğu odanın ötesine geçemez diye bu şarlatan söylüyor. Türkiye’nin petrolle  ilgili Kürtler ile anlaşması, Nuceyfi üzerinden Irak’ta etnik mezhep kavgasını körüklemesi ve Türkmenleri ihmal etmesini söyleyen bu hain neslin ferdin ta kendisidir.

turkmen-conference-held-in-istanbul-turkey-sundus-abbas-2

Efendileri tarafından İsveç’te kendisine verilen rolü iyi bir şekilde oynuyor. Ve devam ediyor, Her ne olursa olsun Türkiye’nin Irak’a bu müdahalelerinin af edilecek tarafı yok. Ve, ITC Yürütme Kurulunun Ankara’ya çağırılmasını bir tiyatro olarak hiç bir kıymeti harbiyesin olmayan, Baba Erdoğan tarafından bir parmak bal ITC heyetinin ağzına sürmek olduğunu diye, vicdan ve ahlakını terör örgütlerine kiralayan bu haysiyetsiz yazar yazısını böyle noktalıyor.

26.04.2012 tarihinde yayınladığı, “Türkiye’nin Irak’taki Türkmen Hesabı” başlıklı yazısı:

http://www.bizturkmeniz.com/ar/index.php?page=article&id=24646&w=%C7%CD%E3%CF%20%C7%E1%E5%D1%E3%D2%ED

 

yine Türkiye’ye karşı bir algı temelli bir operasyonel yazıdır. Türkmenler, Türkiye’nin bölgedeki politikasının bir parçası olmamalı, Türkmenler Irak’ın bir paçasıdır ve Türkmen toplumu Irak’a bağlıdır. Bunun dışındaki  politikaları ret ediyor diye yazılan bu makale, Türkmence dilini, kültürünü ve tarihini bilemeyen ve İsveç’te yaşan bir ahlak yoksunu cibilliyetsize aittir.

15 Temmuz öncesi yazdığı başka yazıları da  ayni şekilde Türkiye ve Türkmen Cephesine saldırı temelli yazılardır. Bu katil ve hain nesiller içinde yer alan Türkmen diye kendini tanıtan Ahmet Hürmüzyari (Hürmüzlü) gibi kişiler  şahsi ve münferit menfaatlerinin hırsı içinde boğularak hüsrana uğrayacaktır.

Hain nesiller içinde yer alan ve sayıları bir avucu aşmayan, gün ışığından ve gerçeklerden korkan, karanlık dehlizlerde yaşamayı güç sanan ve terör örgütlerinin hizmetkarı olan  bu haysiyet yoksunu kişilerin başında gelen Ahmet Hürmüzyari, Irak Türkmenleri’nin güzide kurum ve kuruluşları ile uzaktan yakından hiçbir alakaları bulunmamaktadır. Aksine bu kişiler, Türkmen kurumlarını yıpratmaya çalışan karanlık odakların hizmetkârıdır. Onlar için asıl önemli olan çıkarlarıdır, sinsi hesaplarıdır, hizmet verdikleri FETÖ odaklardır. Kan kokusu almışçasına kafasını sağa sola çarpan yarasalar bilsin ki, güneş balçıkla sıvanmaz, hiçbir hakikat gizli kalmaz.

Selam ve Dua ile,

Mustafa Cantürk / Irak-Kerkük.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.