Irak’ta Namaz Sonrası Aerobik

09.02.2019
A+
A-
Irak’ta Namaz Sonrası Aerobik
Reklam

Irak’ta sabah namazının ardından yapılan egzersiz, namaz kılmak için camiye gelen kişi sayısını arttırıyor. Irak Cami hocası Said, haftada iki gün yaptıkları bu etkinliğin sabah namazının ardından yapıldığını ve bu etkinliğin hafif egzersiz tarzında olduğunu dile getirerek, bu aerobik etkinliği sayesinde sabah namazını kılmak için camiye gelenlerin sayısını büyük oranda artırdığını aktardı.

Camide yapılan bu egzersiz hareketlerinin cemaat tarafından son derece beğenildiğini belirten Antrenör Zana Nusrettin ise uygulamadan iyi tepkiler aldığını ifade etti ve namaz sonrasında yapılan bu etkinliğin aslında 2013’te başladığını belirtti. Namaza katılanların övgü dolu sözlerinden bahseden antrenör Nusreddin, cemaatin etkinlikten sonra daha güçlü ve aktif olduklarına da değindi. Geçen ay cemaatteki bazı insanların talebi üzerine etkinlik uygulamasını yeniden başlattıklarını söyleyen antrenör, bu etkinlik sayesinde camiye gelenlerin sayısında artış olduğunu söyledi.

Camiye Gelenlerin Sayısı Arttı

Camiye gelerek sabah namazından sonra etkinliğe katılan 54 yaşındaki Ahmed Rauf ise durumdan son derece memnun olduğunu, egzersiz yaparak hastalıklara karşı direncinin arttığını belirtti. Ahmet Rauf, sabah namazını kıldıktan sonra toplu halde yapılan bu etkinliğe katılıyorum. Bu sayede kendimi çok daha iyi hissediyorum dedi. Ahmet Rauf namaz sonrası spor yapma fikrinin çok doğru bir tercih olduğunu dile getirerek, herkesin spor yapmasının gerektiğini ve sağlık için hem namaza katılmanın hem de etkinliğe katılmanın gerekliliğinden söz etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.