Kerküklüler Fidanlıklara Akın Ediyor

08.02.2019
A+
A-
Kerküklüler Fidanlıklara Akın Ediyor
Reklam

Şubat ayı, Kerkük’te vatandaşların çiçeklere ve diğer bitkilere ne kadar düşkün olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi. Şubat ayının gelişiyle beraber Kerküklüler fidanlıklara çok daha sık uğramaya ve fidanlıklardan sıklıkla alışveriş yapmaya başladı. Bu ilginin sebebi ise belli, havaların da ısınmaya başlayacak olması nedeniyle vatandaşlar bahçeleri için fidan ve çiçekleri şimdiden temin etmek istiyor.

Kerküklüler, bu sayede çok daha uygun fiyata fidan ve çiçek tedarik etmeyi de amaçlıyor. Şubat ayının sona ermesi ve nihayet ilkbahar mevsiminin kendini göstermesiyle beraber de Kerkük’te bahçeler bambaşka bir hal alıyor ve her yeri renk renk çiçekler süslemeye başlıyor. Bu sene çiçek ve fidan mevsiminde fidanlıklara rağbetin geçen yıla göre eksilmemesi de asla dikkatlerden kaçmıyor.

En Çok İlgi Gören Çiçeklerin Başında Her Tür Gül Yer Alıyor

Kerküklüler, fidanlıklara akın ederken pek çok zaman aileleri ile beraber alışveriş yapmayı tercih ediyor. Asıl amaçları bahçelerini ve yaşam alanlarını güzelleştirmek olan Kerküklüler, fidanlıklarda en çok güllere rağbet gösteriyor.

Kerkük’teki fidanlıklarda her çeşit güle rastlamak da mümkün. Renkleri ve zarafetleri ile de görenleri kendine hayran bırakan güller arasında yerli olanlar kadar yabancı olanlar da alıcı buluyor. Aynı zamanda Kerkük halkı fidanlıklara sadece alışveriş yapmak için değil, aileleri ile beraber keyifli anlar geçirmek ve baharın gelmek üzere olduğunu anımsamak için de geliyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.