Kerkük’te Deaş Operasyonu

08.02.2019
A+
A-
Kerkük’te Deaş Operasyonu
Reklam

Kerkük’te Terör örgütü DEAŞ’ın hücrelerine yönelik operasyonlar düzenlenmeye devam ediyor. Güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamada Kerkük’ün Güneybatısında bir hava saldırısı gerçekleştirildiği belirtildi. Bu düzenlenen hava saldırısı ile terör örgütü DEAŞ’ın, Kerkük’te sözde askeri eğitim sorumlusu olan kişi ile birlikte altı DEAŞlı’nın öldürüldüğü belirtildi.

İstihbarat güçleri tarafından yapılan açıklamasında Koalisyon Güçleri ile beraber Kerkük’ün güneybatısında bulunan El Riyaz kasabasına hava saldırısı gerçekleştirdiği dile getirildi. Saldırı sonucunda terör örgütü DEAŞ’ın Kerkük’te ki askeri eğitim sorumlusu olan Abu Zubeyr takma adlı İbrahim Halil ve 6 tane daha DEAŞlı’nın öldürüldüğünü aktarıldı.

Güvenlik Güçlerine Saldırılar Düzenleyen Grup Etkisiz Hale Getirildi

Yapılan açıklamada hedef alınan bu DEAŞ’lı grubun Kerkük’te güvenlik güçlerine yönelik bazı saldırılar düzenlediği belirtildi. Özellikle bazı elektrik santrallerine ve evlere düzenlenen saldırılardan bu grubun sorumlu olduğu belirtildi.

Diğer yandan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda, savaş uçaklarının da desteği ile terör örgütü DEAŞ’a yönelik Musul ve Salahattin illeri arasında bulunan bölgelere de askeri operasyonların başlatıldığı bildirildi.

DEAŞ’a Yardımı Kesmek Amacıyla Yapıldı

Güvenlik Medya Merkezi de konuyla ilgili bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride ortak güçler ve ordu uçaklarının desteği ile Musul ve Salahattin illeri arasında bulunan kanus bölgesine operasyon düzenlediği belirtildi. Güvenlik kaynakları, Salahattin ve Musul illeri arasında ki bölgede tespit edilen terör örgütü DEAŞ’ın hareketliliği güvenlik güçlerini harekete geçirdi şeklinde açıklama yaptı. Güvenlik kaynağı, askeri operasyonların bu iki şehir arasındaki bölgelerde bulunan terör örgütü DEAŞ üyelerine yapılan yardımların kesilmesi amacına yönelik düzenlendiğini aktardı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.