Nogay Canlarından Can hakka yürüdü

20.12.2015
A+
A-
Nogay Canlarından Can hakka yürüdü
Reklam

Hollanda Nogay Vakfı Kurucu Üyesi ve Genel Sekreteri Mehmet Can dün (19-12-2015) uykuda kalp krizi sonucu hayatını kayıp ederek hakka yürüdüğü bildirildi.

“HERKES MEHMET CAN’I ÇOK SEVER VE SAYGI DUYARDI”

Konu ile ilgili Hollanda Nogay Vakfı Genel Başkanı Orhan Demirci Avrupa Türkmen Gazetesi’ne açıklamada bulundu. Genel Başkan Demirci yaptığı açıklamada, “Çok değerli dava arkadaşım, kardeşim rahmetli Mehmet Can 20 yıldır Hollanda’da ve Nogay Vakfı’nın kurulmasında çok aktif rol aldı ve 10 yıldır vakfımızın genel sekreterlik görevini üstlenmektedir. Hollanda’da Mehmet Can’ı tanıyıpta sevmeyen yoktur. Herkes Mehmet Can’ı çok sever ve saygı duyardı. Nogay kültürüne çok bağlı idi ve son derece disiplinli bir dava kardeşimizdi böyle bir kayıp Nogay Vakfı’nın belini kırdı,” dedi. Merhum Mehmet Can’ın cenaze namazı bugün Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bulunan “Rotterdam Fatih Camii’nde öğle namazına mütakipen kılındı. Hollanda’da yaşayan Nogaylar ve Mehmet Can’ın kurucu üyesi ve genel sekreteri olduğu Nogay Vakfı’nın tam kadrosu, Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Dernek Başkanı İlhan Aşkın, Hollanda Türkmenleri Birliği Başkanı Gazeteci Eşref Kerküklü (Telefoonla mazeretini bildirerek başsağlığı diledi), ve Hollanda Batıtrakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneğini Temsilen Başkan İbrahim Emin hazır bulundu. Merhumun naaşı yarın (21-12-2015) memleketi Konya kulu’ya gönderilecek.

Hollanda Nogay Vakfı Kurucu Üyesi ve Genel Sekreteri Mehmet Can Kimdir?

Mehmet Can, 1969 Konya Kulu’da dünyaya geldi. 1991 de Hollanda’ya yerleşti. Can Hollanda’da hayatını Nogay davasını anlatarak geçirdi. Nogay Vakfını Kurucu Üyesi ve Genel Seketerliğini son anına kadar yürüttü.

Mehmet Can’ın ansızın ayırıldığı günnü, Nogay Vakfı Genel Başkanı Orhan Demirci “kara gün” olarak ilan etti.

TÜRK DÜNYASI VE TURAN SEVDALISI

Türk Dünyası ve akraba topluluklarının dayanışma içinde olmasını devamlı dile getirirdi ve Milli Mefkure sahibi idi.

FETÖ’YE BOYUN EĞMEDİ

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün kirli baskılarına boyun eğmedi. FETÖ’nün acımasız belaltı saldırı ve dedikodularına maruz kalmıştı. Can, bunlara rahmen herdaim Türk milletinden ve Türkiye’den yana tavrını ortaya koyardı.

Mehmet Can, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hollanda Nogay Vakfı Resmi sitesi için TIKLAYINIZ.

Avrupa Türkmen Gazetesi / ÖZEL

Mehmet Can Kimdir?

can 2015

Mehmet Can, Nogay Vakfı istişare sonrası resim çekinirken. Ortada güler yüzlü olan

mehmet can 2015

Mehmet Can, STK yöneticileri ve sivil halka bir arada.

Mehmet Can

Mehmet Can, Milli İrade’nin yaında gururla poz verirken.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.