Salihi,Tazehurmatu olayını ABD Bağdat Elçisine bildirdik

11.03.2016
A+
A-
Salihi,Tazehurmatu olayını ABD Bağdat Elçisine bildirdik
Reklam

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi ile Bağımsız Türkmen Milletvekili Niyazi Mimaroğlu, Tazehurmatu ile Beşir halkının çilelerini ve sıkıntılarını ABD Bağdat Elçisine bildirdi.

 

Salihi ile Mimaroğlu, ABD Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret ederek, ABD Siyasi İşler sorumlusu Mathyo Boshıl ile biraraya geldiler. Salihi ve Mimaroğlu,Tazehurmatu´da terör örgütü IŞİD tarafından atılan roketlerde yüklü zehirli Kloe ve Hardalgazı olayını ele aldılar. Ayrıca Beşir´in kurtarılması konusuda görüşüldü.

“DAİŞ’İN KİMYASAL SİLAH KULLANMASI ÇOK TEHLİKLELİ”

Salihi ve Mimaroğlu,Türkmen halkını mazlumiyetini dile ketirerek, Tazehurmatu halkını yaşanacak bir soykırımdan acilen kurtarılması ve IŞİD´ın kimyasıl silah kullanması çok risklı ve tehlikeli bir olay olduğunu idae etti. Ziyarette, Beşir´in kurtarılmasıda görüşüldü. İnsanların işlerine ve evlerine dönmeleri için kedilerinden ve özellikle ABD hükümetinden derhal müdahele etmelerini ve korku içinde yaşıyan insanların acısına dindirmek talep ettiler.

Salihi ve Mimaroğlu, ABD’nin yönettiği askeri Koalisyon Gücünden Beşir’in kurtarılmasında Hava desteği vermelerini de söyledi.
Siyasi işler sorumlusu Mathyo Boshlı ise,IŞİD´ın kimyasal silahlara sahip olması tehlikeli bir durumdur ve konuyu derhal yetkililere aktaracağını kaydetti..

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.