Sincar’da Pkk Varlığı Devam Ediyor

08.02.2019
A+
A-
Sincar’da Pkk Varlığı Devam Ediyor
Reklam

Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröristlere yönelik operasyonları büyük bir kararlılıkla devam ederken birliklerimizin daha önce bombaladığı Sincar’da tekrar Pkk’lı teröristlere rastlandı. Üstelik pkklı teröristler Irak’ın Kuzeybatısındaki bölgede hallerinden hoşnut bir durumda ve kendilerine yaptıkları kamplarda eğitim alıyorlar. Türkmeneli televizyonu da Sincar yakınlarında çektiği fotoğraflarla bu durumu belgeledi.

Hanesur Kasabası Terörist Kaynıyor

Türkmeneli televizyonunda yayınlanan habere göre Sincar’ın Hanesur kasabasında pkklı teröristler kendilerine kamp oluşturdu. Televizyona yansıyan görüntülerde bu kamplarda kadın – erkek yüzlerce terörist eğitim alıyor. Üstlerinde pkk üniformaları ve armalarının yer aldığı kıyafetleri giyen teröristler bölgede mutlu mesut yaşamaya devam ediyor. Televizyona yansıyan görüntülerde teröristlerin kamp alanında pkk elebaşı Abdullah Öcalan’ın da fotoğrafları bulunuyor.

Tsk Daha Önce Vurmuştu

Bilindiği gibi Türkmeneli televizyonu bölgede daha önce de teröristlerin bulunduğu alanları tespit ederek görüntüleri Türk Silahlı Kuvvetleri ile paylaşmıştı. Bunun üzerine teröristlerin yerini belirleyen Türk Silahlı Kuvvetleri de pkk kamplarına bomba yağdırmıştı. Bu bombardımanda çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmişti. Ancak görünen o ki pkklı teröristler toparlanıp tekrar Sincar’a geldi ve varlıklarını bölgde devam ettirmek istiyor. Şimdi gözler Türk ordusunun üzerine çevrilmiş durumda. Merak edilen soru ise Türkmeneli televizyonundan yeni görüntüleri alan yetkililerin alanı bombalayacağı mı yoksa kapsamlı bir operasyon ile bölgedeki bütün teröristleri etkisiz hale getirecek mi sorusu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.