Terör Operasyonu

08.02.2019
A+
A-
Terör Operasyonu
Reklam

Bugün sabah saatlerinde gelen bir haberde, Irak’ın kuzey bölgesinde yer alan terör örgüt evlerinin bulunduğu hedeflerin vurulduğu gündemde bomba etkisi yarattı. Irak’ın kuzeyinde Zap ve Metina bölgelerinde hava harekâtları düzenlendiği ve birçok hedefin vurulduğu açıklandı. Bu sayede bölücü terör örgütüne ağır gelecek bir darbe vurulmuş oldu. Bakanlığın yapmış olduğu açıklamada terör olaylarının artmasını engellemek amacıyla, bölgeye hava harekatı yapıldığını ve bu operasyonların uzun bir süre devam edebilmesinin söz konusu olduğu bildirildi.

Irak’ın Kuzeyindeki Pkk Terör Hedeflerine Ateş

Irak’ın kuzeyinde yer alan Metina ve Zap bölgelerine düzenlenen hava ve kara harekatı operasyonuyla terör örgütü tarafından kullanılan bir çok hedef ateş açılarak imha edildi.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Irak’ın kuzeyinde yer alan Metina ve Zap bölgelerinde kamp kuran terör örgütü hedeflerine hava harekâtları düzenlendiğini kamuoyuna duyurdu.

Yapılan bu hava harekâtları neticesinde terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak, tüfek edevatları ve mühimmat deposu olarak kullanılan bütün hedefler imha edildi. Bölücü terör örgütüne karşı yapılan bu operasyon, Irak’ın kuzey bölgelerinden Metina ve Zap çevresinde yer alan terör barınaklarını hedef aldı. Sıcak bir çatışmaya dönüşen bu hava harekâtıyla, bölge bir anda dumanla kaplandı. Bakanlık yapılan bu operasyonun birazda olsa terör saldırılarını hafifletebileceğini düşündüklerini dile getirdi.

Reklam
ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.